Historia firmy
Jesteśmy firmą z ponad 10 letnim stażem posiadającą duże doświadczenie w żywieniu zbiorowym. Od 1999 roku produkujemy żywność garmażeryjną, którą można nabyć w kilku punktach sprzedaży w Lublinie. Wszystkie placówki firmy BIM spełniają najwyższe europejskie i polskie standardy żywienia. Specjalnie wyselekcjonowany personel o wysokich kwalifikacjach przygotowuje zarówno tradycyjne potrawy polskiej kuchni jak i egzotyczne dnia kuchni całego świata, które zadowalają nawet najwybredniejsze podniebienia. Wszystkie nasze potrawy są przygotowywane w oparciu o sprawdzone receptury kulinarne, z zachowaniem szczególnej dbałości o higienę oraz najwyższą jakość używanych do produkcji surowców.
Cieszymy się opinią firmy solidnej, niezawodnej i wychodzącej naprzeciw oczekiwaniom naszych konsumentów, czego dowodem jest rzesza stałych klientów będących z nami od samego początku. Nasi klienci oprócz możliwości codziennych zakupów mogą liczyć na szeroką ofertę dań przygotowywanych przez nas w okresach świątecznych. Wyznacznikiem jakości i smaku jest ilość zamówień w okresach przedświątecznych, która często przekracza możliwości produkcyjne firmy.
CALORIA Kuchnie Świata jest rozwinięciem naszej dotychczasowej działalności jako firmy BIM. Zmieniające się potrzeby rynku i nowe trendy w odżywianiu zainspirowały nas do stworzenia nowej, zdrowej jakości wśród fast foodów. Oprócz tradycyjnych dań kuchni polskiej CALORIA Kuchnie Świata ma swojej ofercie potrawy z różnych stron świata, kładąc szczególny nacisk na przygotowywanie ich w zdrowy sposób, a także desery własnego wyrobu tworzone według domowych receptur. Oprócz bogatej oferty dań proponujemy również szeroki wybór kaw i herbat organicznych, które wpływają znakomicie na kondycję żołądka i system nerwowy a w efekcie na ogólne samopoczucie. Uzupełnieniem wachlarza zdrowych produktów firmy CALORIA są pożywne
wyroby domowe
Produkujemy pierogi, uszka, krokiety, wszystko ręcznie, według domowej tradycyjnej receptury przekazywanej od lat z pokolenia na pokolenie.
surówki
Warzywa dostarczają nam od lat ci sami lokalni rolnicy. Świeże, naturalne produkty z podlubelskich wsi gwarantują najlepszą jakość naszych surówek.
mięso
Wytwarzamy produkty mięsne stosując tylko sprawdzone mięso z okolicznych wsi od znajomych rolników ze sprawdzonych hodowli.
drób
Drób oraz jaja pozyskujemy z małych lokalnych rodzinnych ferm z terenu województwa Lubelskiego.
ryby
Świeże ryby prosto z gospodarstw rybnych gwarantują najlepszą jakość